"clem" has logged 17 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nobody Knows

Nobody Knows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Last Night

Last Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Madame Bovary

Madame Bovary

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Write When You Get Work

Write When You Get Work

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry