• 1917

    ★★★½

  • Despicable Me 3

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Integral Man

    ★★★½

  • Pecking Order

    ★★★★

  • Hobbyhorse Revolution

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Becoming Bond

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Space Between Us

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Workers Cup

    ★★★

  • Fences

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Hello Destroyer

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Finding Dory

  • The Jungle Book

    ★★

  • Fastball

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Mr. Right

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

  • Tumbledown

  • Big Eyes

    ★★★

  • The Duke of Burgundy

    ★★½

  • Walk of Shame

  • The Other Woman

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Rush

  • The Heat

  • Pitch Perfect

  • The Hunger Games

  • Butter

  • Bridesmaids

  • Thor

    ★★½

  • Sex and the City 2

  • Date Night

  • The Damned United

    ★★★★

  • 17 Again

  • The Young Victoria

    ★★★½

  • Moon

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

  • Sex and the City

  • The Accidental Husband

  • The Departed

    ★★★★★

  • Snakes on a Plane

  • Lucky Number Slevin

  • The 40 Year Old Virgin

  • The Bourne Supremacy

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • 13 Going on 30

  • Saved!

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Master and Commander: The Far Side of the World

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • The Bourne Identity

  • About a Boy

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★½

  • A Knight's Tale

  • Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

  • Notting Hill

  • The Prince of Egypt

  • Spice World