Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Superstar

Superstar

1999
×
★★
Edit this entry