Sort by

kilmer has logged 330 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Limitless

Limitless

2011
×
Edit this entry  
27
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry