Sort by

Chris has logged 44 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
Edit this entry  
29
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Edit this entry  
24
Phantasm

Phantasm

1979
×
Edit this entry  
24
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
Edit this entry  
24
All About Nina

All About Nina

2018
×
Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
Edit this entry  
18
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
Edit this entry  
16
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demons

Demons

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
Read the review Edit this entry  
10
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★
Read other review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ring

Ring

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
Edit this entry