Sort by

kimb has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry