RSS feed for jay
  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Low Tide

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Blockers

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★