bruna has logged 22 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Prince for Christmas

A Prince for Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Edit this entry  
08
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
½
Edit this entry  
28
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry