Kait has logged 22 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Valley

Happy Valley

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry