RSS feed for Mart

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Loveless

  Loveless

  ★★★★

  Ma arvasin pärast Foxtroti, et nii võimsalt rusuvat lõppu, mida saadab Pärdi muusika, ma sel aastal rohkem ei näe, aga vaat kus!

  Samaaegselt nii naturalistlik kui ka ängistavalt poeetiline. Zvjagintsevi poliitiline ja ühiskonnakriitiline joon õnneks ei võta tervet filmi kunagi üle ning fookus püsib tegelaste emotsionaalsel kolgata teel. Samuti ei libise film üle otsingu pragmaatilistest külgedest. See puudutas mind väga isiklikult. Zvjagintsev on objektiivi nii teravaks ihunud ja surub selle sulle kahe tunni jooksul tasapisi järjest sügavamale hinge, kuni lõpuks on hing täiesti kinni.

  He really needs a mother.

  - At this age he needs a father more.

 • Columbus

  Columbus

  ★★★★

  Ääretult südamlik hangout film, võrreldav nt Linklateriga (kellest režissöör Kogonada on teinud ka hiilgava videoessee). Laitmatult korrastatud kompositsioon peegeldab kaadrites tihti figureerivat amüsantset arhitektuuri. Kogonada hääl ja lähenemine inimhingele läbi arhitektuuri on midagi erilist. Seda vaadates mõlkus meeles Boyhood, mis rõhutas just teekonna tervikliku näitamise asemel hetkedele, mis seda teekonda palistavad. Columbus jätab samuti palju näitamata, Kogonada montaaž liugleb vabas vormis nii ajas kui ruumis. Rahustav ja pitsitav samaaegselt.

  Pärast hiljutisi kõrvalosi filmides Split ja The Edge of Seventeen annab Kogonada võimaluse Haley Lu Richardsonil tõeliselt särada. Sellest tüdrukust kuuleb veel palju.

  Are we losing interest in things that matter?

Popular reviews

More
 • Nymphomaniac: Vol. II

  Nymphomaniac: Vol. II

  ★★½

  Kokkuvõttes, olles nüüd ära näinud mõlemad osad, jäi see kõik kuidagi...kuivaks. Von Trieril pole peale tema jaoks tavapärasele nihilistlikkule vaatele inimkonnale, seekord siis läbi seksuaalse prisma, midagi huvitavat öelda. Vaatamata vängele temaatikale on Nümfomaan kahetsusväärselt igav.

 • The Days That Confused

  The Days That Confused

  ★★½

  Päevad, mis ajasid segadusse tabab küll ajuti mingit mõistatuslikku 90ndate kvintessentsi, kuid liiga tihti tekib küsimus, kas taheti teha filmi või muusikavideot. Ja paneb pisut hämmastama, et naisrežissööri tehtud filmis ei anta arvukatele naistegelastele mitte mingit karakterit - naised on siin ainult kehad. Ei kummuta kahjuks levinud tõsiasja, et tehniliselt osatakse Eestis filme küll väga kõrgel tasemel teha, kuid nende kirjutamisega on kurvemad lood.