RSS feed for Mart

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Babyteeth

  Babyteeth

  ★★★★

  Mõtlesin, et olen pisaratest pääsenud, aga siis pidi Ben Mendelsohn kõige viimases stseenis oma meistriklassi näitama ja ma olin niidetud. Surmavalt haigete teismeliste romdraama on muutunud suisa omaette žanriks, kuid Babyteeth võtab kõik klišeed ning puhub neile sellise toore elu sisse, et barjäärid kunsti- ja elutõe vahel hajuvad. Iga stseen üllatab ning Eliza Scanlen, Toby Wallace, Essie Davis ja Ben Mendelsohn moodustavad võrratult isevärki peremudeli. Täiendab ilusti juba niigi tihedat aasta paremiku esiotsa, kus võidutsevad igat masti naised.


  Fuck the tiny gods in your head.

 • Just Don't Think I'll Scream

  Just Don't Think I'll Scream

  Mõnikord tundub, et selline vurav eksistentsiaalne sisemonoloog on kõigi prantslaste geneetilisse koodi sisse kirjutatud. Monotoonselt uinutav, kuid imetlusväärne näide, kuidas oma sisutühjadest filmivaatamistele raisatud päevadest ja kuudest mingit tähendust konstrueerida.

Popular reviews

More
 • Truth and Justice

  Truth and Justice

  ★★★★

  Suur tükk ei ajanud õnneks suud lõhki, mis on väärt tõsist tunnustust, arvestades, et tegu on Toomi täispika mängufilmi debüüdiga. Selle tammsaareliku ettevõtmisega on tuldud tublisti toime. Kuigi ka varem on püütud hambaid Tammsaare epopöale taha saada, osutus just EV100 selleks õigeks aknaks, et teha valmis see Eesti kõige-kõige film. Eks aeg näitab, kui hinge see eestlastele tegelikult poeb. Kahju ainult, et ei näe tõenäoliselt kunagi Tammsaare terviklikku nägemust ja mastaapi kinolinal läbi viie osa.

  Kui jätta kõrvale kleebitud habemete…

 • The Little Comrade

  The Little Comrade

  ★★★½

  Viimaste aastate parim Eesti mängufilm (mis kahjuks muidugi pole eriti kõrge latt). Selle edu või läbikukkumine lasub täielikult peaosatäitja õlul, mis on tohutu koorem, kuid õnneks soosis saatus filmitegijaid Helena Maria Reisneriga, kes lisaks hämmastavale välisele sarnasusele Leelo Tunglaga, mängib lapseeas Leelot tohutu loomutruudusega. Kõik stseenid siiski sajaprotsendiliselt päris ei tööta, kuid see protsent on siiski äärmiselt kõrge ning mis peamine, viimased stseenid (puu juures ja rongijaamas) pitsitasid südant nagu vaja.

  Selle aja julmusi on kinolinal ka varem korduvalt kujutatud…