RSS feed for kinesiskop
  • The Lobster

    ★★★★½

  • Kung Fury

    ★★½

  • The Assassin

    ★★★★½

  • Love

    ★★★½

  • Power/Rangers

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Ida

    ★★★★½

  • Norte, the End of History

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★

  • Only God Forgives

    ★★

  • Hard to Be a God

    ★★★★½

  • Pizzas

    ★★★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★★½

  • Amour

    ★★★★★

  • The Raid

    ★★★★★

  • The Invader

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★½

  • The Turin Horse

    ★★★★★

  • A Separation

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

    ★★

  • I Saw the Devil

    ★★★½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • The Dark House

    ★★★★★

  • Valhalla Rising

    ★★★★

  • The Chef of South Polar

    ★★★★½

  • Enter the Void

    ★★★½

  • Punisher: War Zone

    ★★★

  • Beast Stalker

    ★★★½

  • Bronson

    ★★★★

  • 33 Scenes from Life

    ★★★★

  • The Good, The Bad, The Weird

    ★★★½

  • Waltz with Bashir

    ★★★★★

  • Il Divo

    ★★★★½

  • Hunger

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Flash Point

    ★★★★

  • XXY

    ★★★★

  • Inside

    ★★★

  • The Diving Bell and the Butterfly

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Tekkonkinkreet

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Exiled

    ★★★★★

  • Crank

    ★★★★

  • Dog Bite Dog

    ★★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★½

  • Bug

    ★★★

  • Old Joy

    ★★★★★

  • Workingman's Death

    ★★★★★

  • Keane

    ★★★★½

  • McDull, Prince de la Bun

    ★★★½

  • 2046

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Head-On

    ★★★★★

  • Infernal Affairs III

    ★★★★

  • Infernal Affairs II

    ★★★½

  • Elephant

    ★★★★½

  • A Tale of Two Sisters

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • 1-Ichi

    ★★★

  • Infernal Affairs

    ★★★★★

  • Oasis

    ★★★★½

  • Russian Ark

    ★★★★★