maddie has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Worst Woman

Worst Woman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie Presents: Thumbelina

Barbie Presents: Thumbelina

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ophelia

Ophelia

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goedam

Goedam

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2011
×
Edit this entry  
27
I Am So Proud of You

I Am So Proud of You

2008
×
Edit this entry  
25
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wizards on Deck with Hannah Montana

Wizards on Deck with Hannah Montana

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
Read the review Edit this entry  
04
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Red Shoes and the Seven Dwarfs

Red Shoes and the Seven Dwarfs

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
A Violent Prosecutor

A Violent Prosecutor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
12
Punch

Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Edit this entry