• Wonka

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • The Affairs of Lidia

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Novelist's Film

    ★★½

  • The United States of America

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Me and The Matrix

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • In the Court of the Crimson King

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

  • Dave Chappelle: Redemption Song

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Long Toast

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Unforgiven

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½