Matt Pierce has logged 31 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Nitro Circus: The Movie

Nitro Circus: The Movie

2012
×
Edit this entry  
29
Dredd

Dredd

2012
×
½
Edit this entry  
28
The November Man

The November Man

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★½
Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Head of State

Head of State

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
Edit this entry  
09
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Stretch

Stretch

2014
×
★★
Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry