• What Is a Woman?

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • Moon Knight

  • Deep Water

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Bubble

    ★½

  • Bigbug

    ½

  • Blacklight

    ★★

  • Catwoman: Hunted

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ½

  • Injustice

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • C.I.Ape

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

  • Belle

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Justice Society: World War II

    ★★

  • Just What the Doctor Ordered

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★