Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Film Noir

Film Noir

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Predators

Predators

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
X2

X2

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extinct

Extinct

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
2000 Mules

2000 Mules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A LEGO Brickumentary

A LEGO Brickumentary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slut

Slut

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The House On Hooter Hill

The House On Hooter Hill

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alabama Jones and the Busty Crusade

Alabama Jones and the Busty Crusade

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Legends of the Hidden Temple

Legends of the Hidden Temple

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry