Sort by

KingCobain has logged 386 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gospel of John

The Gospel of John

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Read the review Edit this entry  
07
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
Read the review Edit this entry  
29
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry