Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Infinite

Infinite

2021
×
Edit this entry  
09
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry