Sort by

Deondre_19 has logged 392 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry