MovieWorld79._ has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ouija

Ouija

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry