MovieWorld79._ has logged 349 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home

Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Our Planet: Behind The Scenes

Our Planet: Behind The Scenes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry