MovieWorld79._ has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleuth

Sleuth

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blow

Blow

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry