Sort by

Deondre_19 has logged 135 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Edit this entry  
04
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dante's Inferno: An Animated Epic

Dante's Inferno: An Animated Epic

2010
×
★★
Edit this entry  
01
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry