Sort by
  • The Killer

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★½

  • Plane

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Slumberland

    ★★★

  • Jamie Lee Curtis : Hollywood Call of Freedom

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Guglhupfgeschwader

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Close

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Emergency Declaration

    ★★★½

  • Do You Do You Saint-Tropez

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Kaiserschmarrndrama

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Black Eagles

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tom Cruise: An Eternal Youth

    ★★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Contra

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½