Sort by

˚.✶⋆ 𝕘𝕒𝕓𝕓𝕪 ₊✧˚.‧ has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry