• The Green Knight

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Serenity

    ½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • mother!

    ★½

  • It

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Death Note

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Detroit

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • All Eyez on Me

    ½

  • My Cousin Rachel

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★½

  • Sand Castle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Teen Titans: The Judas Contract