M. Dylan has logged 42 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry