• Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★