RSS feed for Carson
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Togo

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★½

  • Noelle

    ★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½