• Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Card Counter

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Field

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Full Force

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • National Theatre Live: All My Sons

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • National Theatre Live: Antony & Cleopatra

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • My First Film

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Cold War

    ★★★★

  • Border

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★

  • Pet Names

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Post

    ★★½

  • All the Money in the World

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½