• Don't Look Up

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ½

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Cuties

  • His House

    ★★★½

  • Cats

  • Noelle

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Slender Man

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Await Further Instructions

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Delirium

    ★★★★