• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½