RSS feed for kiniman
  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Devs

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★

  • Shirley

  • Goldman v Silverman

  • Dracula

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Overwatch Animated Short: Zero Hour

  • The Fall

  • The Specials

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Undone

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Nimic

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★

  • Good Omens

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Family Romance, LLC

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Triple Frontier

  • Bait

  • The Golden Glove

    ★★★