Sort by
  • The Killer

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Extraction 2

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Monster

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Covenant

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Call Me Chihiro

    ★★★★½

  • Golda

    ★★★½

  • Kill Boksoon

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Sharper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Full River Red

    ★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Deep Sea

    ★★★½

  • A Guilty Conscience

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Marry My Dead Body

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • Slumberland

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • The Best in Hell

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Sisu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • The Sparring Partner

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Moon Man

    ★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Kingdom 2: Far and Away

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Hunt

    ★★★½

  • The Valet

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Table for Six

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½