Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Golda

Golda

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
University of Laughs

University of Laughs

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★½
Edit this entry  
13
Marry My Dead Body

Marry My Dead Body

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inmates

Inmates

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Riverside Mukolitta

Riverside Mukolitta

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
A New Old Play

A New Old Play

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Guilty Conscience

A Guilty Conscience

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Taxi

Taxi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
04
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Journey to the West

Journey to the West

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Drishyam 2

Drishyam 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Golden Chicken

Golden Chicken

2002
×
★★★★½
Edit this entry