• Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Free Solo

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • RBG

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Fences

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Michael Che Matters

    ★★★

  • Loving

    ★★★★

  • Unseen

    ★★★

  • Tower

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Holy Hell

    ★★★

  • Weiner

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • The Boy

    ★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★½

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Chi-Raq

    ★★★½

  • Krampus

  • Creed

    ★★★★

  • The Night Before

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Victor Frankenstein

    ★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Suffragette

    ★★

  • Room

    ★★★

  • Legend

    ★★

  • Everest

    ★★★

  • The Gift

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★★

  • Band of Robbers

    ★★

  • Minions

    ½