• The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Battle at Big Rock

  • Joker

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Vice

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • Balloon

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Pine

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Tau

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★