• Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★★

  • Morbius

  • The Bunker Game

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★½

  • War of the Worlds: Annihilation

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • Cryptoland

    ½

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Twins

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Shelter in Place

    ★★½

  • CarousHELL The 2nd

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Infinite

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Great White

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The “Dew” Project

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★½

  • The Resort

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★