Kirenia has logged 18 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild

Wild

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Selma

Selma

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry