Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry