• The Kissing Booth 2

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Polar

    ★★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★½

  • Far Cry 5: Inside Eden's Gate

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Tom Segura: Disgraceful

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • F*&% the Prom

  • Murder on the Orient Express

  • Jigsaw

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★