kira has logged 81 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Dogma

Dogma

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Far Cry 5: Inside Eden's Gate

Far Cry 5: Inside Eden's Gate

2018
×
Edit this entry  
31
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry