• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dropstones

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Godavari

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The In-Laws

    ★★★★

  • All My Puny Sorrows

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Queen of Glory

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Spaghetti Code Love

    ★★½

  • Brighton 4th

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Zo Reken

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Garage, Engines, and Men

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Faya Dayi

    ★★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • HIM

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Edo Avant-Garde

    ★★★★

  • Tove

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Eat Wheaties!

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

    ★★

  • Super Frenchie

    ★★★½

  • Citizen Penn

    ★★★★