• Eternals

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

  • After

  • Missing Link

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Report

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Nun

  • The Favourite

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★