Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
War Dogs

War Dogs

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Flipped

Flipped

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Roommate

The Roommate

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Again

You Again

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer Eleven

Summer Eleven

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry