• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Duel

  • The Village Bride

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • T0-B1

  • The Elder

  • The Ninth Jedi

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

    ½