Sort by

Zach has logged 334 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quinceañera

Quinceañera

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry