Sort by

Zach has logged 303 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Igor

Igor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry