Sort by

Zach has logged 30 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bugs Bunny/Road Runner Movie

The Bugs Bunny/Road Runner Movie

1979
×
Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Longest Day

The Longest Day

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
If Looks Could Kill

If Looks Could Kill

1991
×
★½
Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry