KIRCHHOFF has logged 108 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Silences of the Palace

The Silences of the Palace

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dearest Boy

Dearest Boy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looking For Juliet

Looking For Juliet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Like It

One Like It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Innocent Witness

Innocent Witness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Herself

Herself

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Furnace

The Furnace

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Undergods

Undergods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Soulmate

My Soulmate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Floating Plan

The Floating Plan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Washing Machine

The Washing Machine

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Vendors and Buyer

Vendors and Buyer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sandwich

The Sandwich

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sad Song of Touha

Sad Song of Touha

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Fire-Eater

Fire-Eater

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
DNA

DNA

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Girl Called Apple

A Girl Called Apple

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
½
Read the review Edit this entry